"Brada" in rakete pokorili LA Lakers

Liga NBA 5. Sep 20208:24 > 8:24
Mike Ehrmann/Getty Images

Houston Rockets so zmagovalci prve tekme serije polfinala zahodne konference v ligi NBA. S 112:96 so bili boljši od favorizirane ekipe LA Lakers.

Houston je odigral odlično tekmo v obrambi, pa tudi v napadu je vse skupaj funkcioniralo izvrstno. Čeprav so imele rakete po prvi četrtini zgolj točko prednosti (29:28), so se v drugi nekoliko vendarle odlepili. Na krilih Jamesa Hardana so šli na odmor s prednostjo osmih točk (63:55).

Tretja četrtina je bila izenačena, v zadnji pa so Rockets dominirali in imeli v nekem trenutku celo 19 točk zaloge. Največ točk pri Houstonu je dosegel Harden. Na koncu se je ustavil pri 36-tih, 24 jih je dodal Russell Westbrook, Eric Gordon pa še 23.

V dresu Lakers se je še najbolj izkazal Anthony Davis s 25 točkami in 14 skoki, medtem ko je prvi zvezdnik jezernikov LeBron James dosegel “le” 20 točk ter zbral še po 8 skokov in 7 asistenc. Serija se nadaljuje v nedeljo zvečer.