Butler in Dragić ne popuščata – Miami v finalu Vzhoda!

Liga NBA 9. Sep 20203:32 > 3:34
Mike Ehrmann, Getty Images Sport

Košarkarji Miamija so s 103:94 premagali Milwaukee Buckse in se ob izidu 4:1 v seriji proti najboljši ekipi rednega dela Lige NBA uvrstili v finale Vzhodne konference.

Ekipa iz Floride bo v konferenčnem finalu zaigrala prvič po sezoni 2013/14. Vročica je takrat prišla vse do finala, kjer pa jo je s 4:1 premagal San Antonio.

Povezano

Miami se bo v konferenčnem finalu srečal z zmagovalcem para Boston – Toronto (trenutni izid 3:2).

Glavna igralca Miamija sta bila znova Jimmy Butler in Goran Dragić. Prvi je dosegel 17 točk, 10 skokov in šest podaj, navdušil pa z izjemno mirnim izvajanjem prostih metov v zadnjih minutah, ko je bil nezgrešljiv (8/8). Tudi Dragić je vpisal 17 točk, dodal pa je še štiri skoke in dve podaji.

Najboljša ekipa rednega dela lige je znova pogrešala poškodovanega zvezdnika Giannisa AntetokounmpojaBucksi so sicer odlično začeli tekmo in hitro povedli s +13 (28:15), nato pa ob fanatični obrambi Miamija povsem popustili.

Pri Milwaukeeju je bil s 23 točkami, sedmimi skoki in šestimi podajami najuspešnejši Chris Middleton.

Miami je pobudo prevzel sredi druge četrtine, ko je poskrbel za preobrat in nato prednost zadržal vse do konca tekme. V finišu tretje četrtine je ekipa Erika Spoelstre prvič povedla za več kot 10 točk (68:56). Končnica je bila pričakovano bolj tesna. Bucksi so po košu Lopeza 2:05 pred koncem znižali na 91:87, a je nato s črte prostih metov vnovič navdušil Butler, svoje pa je dodal še Dragić in Miami se je razveselil uvrstitve v konferenčni finale.

Ekipa iz Floride je v svoji zgodovini trikrat osvojila NBA naslov – 2006, 2012 in 2013.