Nov rekord LeBrona – Lakersi povedli v seriji

Liga NBA 9. Sep 20208:12 > 8:12
Mike Ehrmann Getty Images Sport

Los Angeles Lakersi so s 112:102 premagali Houston Rocketse in v polfinalni seriji Zahoda povedli z 2:1.

Lakersom je na parketu znova poveljeval LeBron James, ki je prišel do novega rekorda. “Kralj” je prišel do 162. zmage v končnici, kar je največ med vsem igralci v zgodovini. Do včeraj je bil na večni lestvici s 161 zmagami izenačen z Derekom Fisherjem.

Tekma je bila zelo napeta. Od samega začetka sta se ekipi izmenjavali v vodstvu. V drugi četrtini je pobudo prevzel Houston, a ni uspel pobegniti na prednost višjo od šestih točk.

Tudi začetek drugega polčasa je bil podoben, Lakersi pa so do preobrata prišli na začetku zadnje četrtine. Takrat se je razigral Rondo, ki je v zadnjem delu tekme dosegel 12 točk in dodal še pet asistenc. Prav ob njegovih osmih zaporednih točkah so Lakersi prišli do serije 10:0 in povedli s 94:85.

Ob razpoložnem LeBronu je Houston do konca tekme neuspešno iskal povratek v tekmo.

James je bil znova vodja Lakersov. Tekmo je končal s 36 točkami, sedmimi skoki in petimi podajami. Anthony Davis jih je dodal 26 ter vpisal še 15 skokov ter šest podaj. Rajon Rondo je tekmo končal z 21 točkami in devetimi podajami.

Pri Houstonu se je znova izkazal James Harden (33 točk, devet skokov in devet podaj), 30 točk pa je dodal še Russell Westbrook.

Četrta tekma je na sporedu 11. septembra.