Miami za tekmeca v finalu vzhoda dobil Boston

Liga NBA 12. Sep 20205:53 > 5:54
Ashley Landis-Pool/Getty Images

Košarkarji Boston Celtics so na odločilni sedmi tekmi polfinala vzhodne konference lige NBA z 92:87 premagali lanske prvake Toronto Raptors in si s 4:3 v zmagah priigrali nastop v finalu vzhoda.

V konferenčnem finalu v katerem bodo zaigrali še tretjič v zadnjih štirih letih se bodo za vstop v veliki finale lige NBA pomerili z Miami Heat slovenskega zvezdnika Gorana Dragića.

Toronto Raptorsi pa naslova prvaka ne bodo ubranili kar pomeni, da bo NBA dobila novega prvaka.

Dvoboj je bil izenačen v prvih dveh četrtinah. Moštvi sta se vseskozi izmenjavali v vodstvu. V tretji četrtini pa so Celticsi prednost, čeprav minimalno, imeli na svoji strani.

V zadnjih 12 minutah je Boston še nekoliko bolj dvignil nivo svoje igre. Zato so tudi prišli do prednosti z 88:78. Kljub temu pa so se Raptorsi borili za razburljivo zaključek obračuna. Minuto in pol pred koncem srečanja je bilo po dveh prostih metih Lowrya 89:87. Kljub temu pa so bili Celticsi v zaključku natančni iz prostih metov, VanVleet pa je 12 sekund pred koncem zgrešil met za tri. Štiri sekunde pred koncem je enako poizkusil tudi Siakam, ki pa prav tako ni bil natančen.

Pri zmagovalcih je največ, 29 točk zabeležil Jayson Tatum (9-23 iz igre, 4-8 za tri). K temu pa je dodal še 12 skokov. Jaylen Brown je dosegel 21 točk (10-17 iz igre).

Na strani poražencev je Fred VanVleet dosegel 20 točk (8-20 iz igre, 4-9 za tri), Kyle Lowry pa se je ustavil pri 16 točkah (5-15 iz igre).