Nezaustavljivi James Lakerse popeljal v finale Zahoda

Liga NBA 13. Sep 20204:07 > 4:21
Getty images/Harry How

Po točno desetletju so se Los Angeles Lakersi znova uvrstili v finale Zahodne konference Lige NBA. Jezerniki so peto tekmo proti Houstonu dobili s 119:96, v seriji pa po uvodnem porazu slavili s prepričljivih 4:1.

Po prvi tekmi se je zdelo, da nas čaka napeta serija, v kateri je Houston morda celo v manjši prednosti. Hitro se je izkazalo, da imajo Los Angeles Lakersi vendarle močnejšo ekipo, kar so na najboljši način demonstirirali ravno na peti tekmi in poslali sporočilo vsem preostalim ekipam, ki so ostale v boju za šampionski prstan.

Večino dela so jezerniki opravili že v prvi četrtini, ki so jo dobili s 35:20. Vodili so že z 22 točkami prednosti (33:11), Houston pa je nato do polčasa samo nekajkrat uspel zmanjšati zaostanek na manj kot deset točk. Najbolj se je približali na minus 8.

Rakete so na začetku drugega polčasa po seriji 8:3 prišle na minus 5, vendar s tem samo razjezile Lakerse in LeBrona Jamesa. Prednost košarkarjev iz Los Angelesa je do konca samo še naraščala in na začetku zadnje četrtine znašala že 30 točk, tako da ni bilo dvoma, kdo se bo veselil zmage in napredovanja v finale konference.

Pri Lakersih je znova blestel James z 29 točkami, 11 skoki in sedmimi podajami. Kyle Kuzma je dodal 17 točk, Markieff Morris 16 in Danny Green 14, medtem ko je Anthony Davis blestel z dvojnim dvojčkom (13 točk in 11 skokov). Pri Houstonu je bil s 30 točkami razpoložen samo James Harden.

Lakersi so se v finale konference uvrstili prvi po desetih letih in tako prekinili najdaljši post, ko je govora o konferenčnih finalih. Jezerniki so zadnjič v konferenčnem finalu igrali leta 2010 in nato pod taktirko Kobeja Bryanta tudi osvojili 16. naslov prvaka.