Getty images/Ronald Martinez

Košarka

16.09.2020 | 09.20

Miami izničil 14 točk zaostanka in nato dobil podaljšek

Košarkarji Miamija so na prvi finalni tekmi Vzhoda po podaljšku s 117:114 premagali Boston. Prvi strelec Vročice je bil z 29 točkami Goran Dragić.

Boston Celtics - Miami Heat

Douglas P. DeFelice/Getty Images

Boston Seltiks - Majami Hit

Ključne točke za Miami je dosegel Jimmy Butler, ki je 12 sekund pred koncem zadel ob prekšrku in nato izkoristil še prosti met ter poskrbel za prednost svoje ekipe s 116:114.

Na drugi strani se je potem v obrambi izkazal Bam Adebayo, ki je s sijajno blokado zaustavil Jaysona Tatuma, nato pa bil natančen še s črte prostih metov in dokončno odločil tekmo.

Miami je sicer najboljšo igro pokazal v zadnji četrtini rednega dela srečanja, ko je uprizoril velik preobrat in nadoknadil 14 točk zaostanka. Boston je preko Tatuma imel priložnost, da tekmo dobi po rednem delu, a je slednji v zadnji sekundi zgrešil trojko.

Goran Dragić je na koncu zbral 29 točk in sedem skokov, odličen pa je bil še Butler z 20 točkami, petimi skoki in petimi podajami.

Pri Bostonu je Tatum vpisal 30 točk, 14 skokov in pet podaj, Marcus Smart pa jih je dodal 26.

Druga tekma je na sporedu 18. septembra.