Miami znova boljši od Clevelanda, težka poškodba Boguta

Liga NBA 7. Mar 20178:46 > 9:04
Twitter - Cleveland Cavaliers

Vročica je v noči s ponedeljka na torek znova premagala aktualne prvake Lige NBA iz Clevelanda. A tekmo je zasenčila huda poškodba novega centra Cavaliersov Andrewa Boguta, ki si je že v prvi minuti svojega debija zlomil nogo.

Andrew Bogut, ki je imel v svoji karieri že ogromno težav s poškodbami, je v Cleveland prišel prejšnji teden in tokrat prvič zaigral za svojo novo ekipo. Po zgolj 58 sekundah se je njegov debi končal na grozen način. 32-letni Avstralec je v obrambi trčil z Okarom Whitom in se zgrudil na tla.

Prvi zvezdnik Cavsov LeBron James je takoj vedel, da gre za hudo poškodbo: “Takoj, ko je prišlo do bližnjega srečanja, sem slišal, kako se je zlomila kost. Odšel sem do njega in takoj sem vedel, za kaj gre.”

Miami je bil skozi vso srečanje boljši nasprotnik, Cleveland je priključek držal le še v uvodnih minutah. Vročica je na začetku zadnje četrtine, ko je Goran Dragić zadel polaganje, povedla tudi s +20. Gostitelji so v končnici sicer pritisnili in poskušali priti do preobrata, a je zmago gostov 12 sekund pred zvokom sirene s trojko potrdil Dion Waiters.

Pri Clevelandu sta bila najboljša James (30 točk in 17 skokov) in Kyrie Irving (32 točk), pri Miamiju pa je bil najbolj razpoložen Waiters ( 29 točk). Dragić je v 34 minutah ob metu 8/17 zbral 21 točk.

Golden State je v gosteh s 119:111 ugnal Atlanto, Beno Udrih ni igral ob zmagi Detroita proti Chicagu (109:95), prav tako s klopi, pa je zmago New Yorka proti Orlandu (113:105) spremljal Saša Vujačić.

Liga NBA, 6. marec:
PHILADELPHIA – MILWAUKEE 98:112
Anderson 19; Antetokounmpo 24.

ORLANDO – NEW YORK 105:113
Fournier 25; Lee 20 … Vujačić ni igral.

CLEVELAND – MIAMI 98:106
Irving 32, James 30 in 17 skoskov; Waiters 29, Dragić 21 (met iz igre 8/17) v 34 minutah.

ATLANTA – GOLDEN STATE 111:119