Trojni dvojček Jamesa ni bil dovolj

Liga NBA 10. Mar 20174:04 > 4:06
Gregory Shamus/Getty Images

Detroit je pred svojimi navijači prišel do zmage nad branilci naslova lige NBA Cleveland Cavaliersi s 106:101, pa čeprav je LeBron James dosegel trojni dvojček in bil nezaustavljiv. Beno Udrih pri Detroitu ni igral.

Ekipi Clevelanda in Detroita sta se lani pomerili v prvem krogu končnice, kjer so Konjeniki slavili s 4:0, v letošnji sezoni pa je bilo na medsebojnih obračunih vedno zanimivo. Cleveland ni uspel zaustaviti uravnoteženega napada Batov in vknjižil 21. poraz v letošnji sezoni.

Cavsi so bili boljši v prvi četrtini, Detroit v drugi, a je Cleveland v zadnjo četrtino vstopil z lepimi osmimi točkami prednosti. A takoj na začetku zadnjega dela tekme je Detroit prišel nazaj v igro in kasneje do vodstva, ki so ga uspeli zadržati do konca tekme.

Andre Drummond je dosegel 2o točk in 16 skokov, Reggie Jackson jih je dodal 21, morda pa je bila poteza trenerja Stana Van Gundyja tista, ki je prevesila tehtnico na stran domače ekipe, saj je v začetno peterko vrnil Tobiasa Harrisa, ki je dosegel 15 točk in in izdatno pomagal ekipi.

Pri Clevelandu je LeBron James dosegel 29 točk, 13 skokov in 10 asistenc, Kyrie Irving je dosegel 27 točk, Channing Frye pa 19 točk in 9 skokov.

Detroit je zdaj na 7. mestu vzhodne konference z zmago več kot devetouvrščeni Miami Gorana Dragića.