Miami boljši od Toronta, poškodba Dragića

Liga NBA 12. Mar 20179:34 > 9:50

Vročica je v noči s sobote na nedeljo s 104:89 premagala Toronto in vnovič potrdila dobro formo. Goran Dragić si je poškodoval desno oko.

Goran Dragić je v 17 minutah igre dosegel 15 točk, parket pa zapustil v drugem polčasu. Do poškodbe desnega očesa je prišlo ob nesrečnem posredovanju Coryja Josepha, ki je slovenskega organizatorja zadel s komolcem. Dragić si je nato na klopi z ledom hladil desno oko in ni več zaigral. Trener je po tekmi potrdil, da bo Dragić danes z ekipo odpotoval na gostovanje v Indiano.

Za Miami je bila to že 21. zmaga na zadnjih 25 tekmah, še 17. zapored pa so igralci iz Floride zadeli vsaj deset metov za tri točke – tokrat enajst. Najboljša pri gostiteljih sta bila Dion Waiters (20 točk) in Tyler Johnson (16 točk). Raptorji še vedno pogrešajo prvega zvednika Kyla Lowryja, ki manjka zaradi poškodbe.

Beno Udrih je ob zmagi Detroita nad New Yorkom znova obsedel na klopi, Saša Vujačić pa je za Knickse v štirih minutah vpisal skok in asistenco.

Derbi večera smo videli v San Antoniu, kjer so Spursi s kar 107:85 ugnali Golden State Warriorse. Za lanske finaliste ni igral Stephen Curry. Cleveland je v gosteh ugnal Orlando, do novega mejnika pa je na tekmi med Oklahomo in Utahom (112:104) prišel tudi Russell Westbrook, ki je dosegel 32. trojni dvojček v letošnji sezoni. V zgodovini Lige NBA jih je več v eni sezoni dosegel le Oscar Robertson – 41 v sezoni 1961/62.