Sanjska vrnitev Dragića ob zmagi nad New Orleansom!

Liga NBA 16. Mar 20173:57 > 6:21
Christian Petersen/Getty Images

Goran Dragić je dosegel 33 točk, potem ko se je v sredo zvečer v dresu Miamija vrnil na parket po poškodbi očesa. Ob ovacijah slovenskemu reprezentantu je v dvorani odmevalo "MVP, MVP", Miami pa se je z zmago na osmem mestu izenačil z Detroitom.

Goran Dragić, ki je zaradi zaprtega desnega očesa izpustil eno tekmo, je zadel prvi met na tekmi (trojko) in bil že v prvi četrtini dvomesten z 12 točkami. Do polčasa se je njegov izkupiček ob metu 6/8 povzpel na 17. A najboljše je šele sledilo. Samo v tretji četrtini je Pelikanom nasul 16 točk.

Naj spomnimo; Ljubljančan se je poškodoval pred štirimi dnevi na tekmi proti Torontu, ko ga je s komolcem zadel Cory Joseph že v prvi minuti tekme. To in še naslednjo je moral počivati, zdaj pa se je na igrišče znova vrnil v najboljši formi. Bil je neustavljiv, za nasprotnike pa se je zdelo, kot da ga ne upajo kriti. Tridesetletnik je tokrat iz igre metal 11-18 in navdušil gledalce v dvorani AmericanAirlines Arena.

Portland pa je dosegel veliko zmago nad San Antoniom v gosteh s 110:106, s tem pa si močno popravil svoje možnosti za uvrstitev v končnico. Blazersi so zdaj deveti na Zahodu z razliko v zmagah 30:37, Denver pa ima razmerje 32:25.

San Antonio je sicer še vedno drugi na Zahodu z rezultatom 52:15, medtem ko imajo Warriorsi rezultat 53:14.

Houston je dosegel kar 46 točk v zadnji četrtini za zmago proti Lakersom s 139:100, ob tem pa je James Harden dosegel 18 točk (6-12 iz igre), 12 skokov in 13 asistenc, vseeno pa tudi 9 izgubljenih žog.

Memphis je zmagal v Chicagu z 98:91, Mark Gasol pa je zabeležil 27 točk (10-21 iz igre), 6 skokov in 7 asistenc.