Bojevniki so se utrdili na vrhu, Westbrook spet blestel

Liga NBA 17. Mar 20176:10 > 6:15
You Tube

Golden State Warriosi so se po zmagi proti Orlandu s 122:92 prepričljivo utrdili na vrhu zahodne konference kot najboljša ekipa lige. Russell Westbrook je dosegel svoj 34. trojni dvojček v sezoni, branilci naslova iz Clevelanda pa so močno zdesetkani komaj prišli do zmage.

Vprašanja o zmagovalcu obračuna med Orlandom in Golden Statom ni bilo od samega začetka tekme, saj so bojevniki že po prvi četrtini vodili s 34:20, na polčasu so prišli na +17, na koncu tretje četrtine pa so imeli že 32 točk prednosti.

Klay Thompson je za zmagovalce dosegel 29 točk, kar 27 v prvem polčasu, odlično pa je odigral tudi vsestranski Draymond Green, ki je dosegel 9 točk, 11 skokov in 6 asistenc. Steph Curry je dosegel 25 točk. Na drugi strani je bil najuspešnejši Elfrid Payton s 13 točkami.

Russell Veliki

34 je številka, kjer je neverjetni Russell Westbrook v tem trenutku sezone, ko govorimo o doseženih trojnih dvojčkih. Ne samo, da je prehitel Wilta Chamberlaina po številu trojnih dvojčkov v eni sezoni, zdaj je za petami tudi absolutnemu rekordu, ki ga ima v lasti več kot 60 let Oscar Robertson. Kar pa je najpomembneje je dejstvo, da je OKC prišel do zmage, Westbrook pa je kot najboljši posameznik dosegel 24 točk, 10 skokov in 16 asistenc, OKC pa je proti Torontu, ki še vedno igra brez Kyla Lowryja, zmagal s 123:102.

James in druščina utišali jazzerje

Cavaliersi so se proti gostom iz Salt Lake Cityja, potem ko so prvo četrtino dobili za 9 točk, kar pošteno namučili do konca tekme, saj je Utah predvsem v drugi in tretji četrtini odlično odigral v obrambi in v zadnjo četrtino prišel z izenačenim rezultatom 65:65. Kyrie Irving in LeBron James sta dvignila igro na višji nivo in v zadnjih 12 minutah igre prinesla trdo in težko prigarano zmago konjenikom iz Ohia. Končni rezultat je znašal 91:83. V akciji pa je bil tudi dolgo odstoni Kevin Love, ki je presenetil s hitrim povratkom in na svoji prvi tekmi nazaj dosegel 10 točk.

James je dosegel 33 točk in 10 skokov, Irving je prispeval 21 točk. Pri Utahu je blestel francoski center Rudy Gobert, ki je tekmo zaključil z 20 točkami in 19 skoki.