Thompson in Curry blestela v Oklahomi

Liga NBA 21. Mar 20174:03 > 4:08
Ezra Shaw, Getty Images Sport

Dvoboj med aktualnimi podprvaki lige NBA in vedno nevarno Oklahomo je bil tudi tokrat v središču pozornosti, pa čeprav so bojevniki igrali brez Kevina Duranta, nekdanjega zvezdnika OKC-ja. Obračun ni bil tako napet, kot smo pričakovali, gostje so po zaslugi Thompsona in Curryja prišli do lepe zmage

Tekma je minila v kar napetem vzdušju, igralci obeh ekip so se namreč že pred začetkom komajda rokovali. Warriorsi so začeli bolje in sredi druge četrtine povedli za 13 točk (42:29), do konca polčasa pa na krilih Curryja prišli celo do dvajsetih točk prednosti (59:39).

Domači so se v drugem polčasu uspeli približati na -12, kar pa je bilo tudi vse, kar so zmogli. Curry, Thompson in druščina so tekmo brez težav pripeljali do konca in slavili z 111:95. “Splash brothers” sta skupaj dosegla kar 57 točk, Thompson 34, Curry pa 23. Na drugi strani je Russel Westbrook tekmo končal pri 15 točkah (4/16 iz igre), kasneje pa je dejal, da je “bil to eden tistih večerov, ko igra preprosto ni stekla.

LA Clippers so na krilih Blaka Griffina (30 točk), ugnali New York Knickse (114:105), Houston pa je bil po novi izjemni partiji Jamesa Hardna (39 in 11 podaj) boljši od Denverja.

Liga NBA, tekme 20. marca:
CHARLOTTE – ATLANTA 105:90
Batum in Walker po 16; Schroder 20.

ORLANDO – PHILADELPHIA * 112:109
Vučević 26 in 13 skokov; Covington (13 skokov) in Holmes (14 skokov) po 24.

OKLAHOMA – GOLDEN STATE 95:111
Oladipo 17, Westbrook in Kanter (10 skokov) po 15; Thompson 34, Curry 23.

LA CLIPPERS – NEW YORK 114:105
Griffin 30, Rivers 17; Porzingis (11 skokov) in Hernangomez po 18 … Vujačić 3 (met iz igre 1/3) v 3 minutah.