Joker boljši od Kralja, Miami ostaja osmi

Liga NBA 23. Mar 20174:15 > 4:18
Getty images/Dan Mullan

Denver je pred svojimi navijači prepričljivo slavil proti aktualnim prvakom. V dvoboju za končnico je Udirhov Detroit izgubil proti Chicagu. Saša Vujačič v dresu Knicksov (spet) ni zaigral.

Ekipa Denver Nuggets je v zahodni konferenci v podobnem položaju kot Goran Dragić in njegov Miami na vzhoda, saj obe ekipi držita osmo mesto, ki še pelje v končnico. Medtem, ko Miami še lahko konkretno napreduje, je možnost za napredek Denverja majhen in jih tako v prvem krogu po vse verjetnosti čaka Golden State.

Denver je tekmo proti aktualnim prvakom iz Clevelanda začel dobro in dobil prvo četrtino brez težav, vse skupaj pa so s fantastično napadalno igro podkrepili še v drugi četrtini in na odmor odšli s 14 točkami prednosti pri rezultatu 73:59.

Nikola Jokić se je na parketu boril z LeBronom Jamesom in njun duel zaključil z novo mojstrovino, potem ko je zabeležil 16 točk, 10 skokov in 7 asistenc. Cavaliersi so na vse pretege skušali priti nazaj, a jim to do konca tekme ni uspelo, Denver je slavil s 126:113. Za Cleveland je največ točk dosegel Kyrie Irving (33).

Udrih igral za odtenek, Vujačič spet nič

Detroit Pistons, ki se borijo za vstop v končnico in so še 10 dni nazaj zasedali sedmo mesto na vzhodu, so zdaj padli na deseto. Tokrat je bil od Bena Udriha in njegove ekipe uspešnejši Chicago, ki pa je neposredni tekmec za vstop v končnico, trenutno je mesto pred Detroitom in mesto za Miamijem.

Chicago je slavil gladko z rezultatom 117:95. Nikola Mirotić je bil najboljši posameznik Chicaga z 28 točkami, pri Detroitu jih je 15 dosegel Tobias Harris. Beno Udrih je igral tri minute in v statistiko vpisal skok.