Booker šesti igralec v zgodovini s +70 točkami na tekmi

Liga NBA 25. Mar 20179:24 > 9:28
Christian Petersen, Getty Images

Mladi as Phoenixa Devin Booker je pred letom dni v poklon dobil teniska z avtogramom legendarnega Kobeja Bryanta, zdaj pa gre očitno Booker sam po poti Črna Mambe, saj je ob porazu proti Bostonu za svojo ekipo dosegel neverjetnih 70 točk.

Krilo košarkarske ekipe iz Arizone je Bostonu nasul neverjetnih 70 točk (21/40 iz igre, 4/11 met za tri, 24/26 prosti meti), postavil je rekord franšize, vseeno pa to ni tako zelo pomembno, ker so Sonca v Bostonu vseeno izgubila s 130:120.

21-letni Devin Booker je postal najmlajši igralec v zgodovini Lige NBA, ki se lahko pohvali s tako visokim številom doseženih točk na eni sami tekmi (+70). Pred njim je to v najmočnejši košarkarski ligi na svetu uspelo samo še Wiltu Chamberlainu, Davidu Thompsonu, Davidu Robinsonu, Elginu Baylorju in Kobeju Bryantu.

“BookEm #70” je napisal na svojem uradnem Twitter profilu tudi navdušeni Kone Bryant, več kot očitno navdušen nad predstavami mladega zvezdnika Sonc.

Ravno Kobe je zadnji košarkar v Ligi NBA, ki mu je uspelo na eni tekmi sodeči več kot 70 točk. To se je zgodilo proti Torontu, ko jih je Bryant dosegel kar 81.

“Govoril sem s Kobejem. Govoril je o tem, da je 30 točk na tekmo veliko. Sam zase pa pravi, da si nikoli ni postavljal limitov. To imam vedno v glavi. Ne postavljam ni limitov prav nikjer,” je povedal Booker, ki je bil 13. izbira na draftu leta 2015.

Ob porazu proti Celticsom je Booker z 51 točkami v drugem polčasu podrl letošnji sezonski rekord Jamesa Hardena, ki je v drugem polčasu dosegel 36 točk.

Cleveland je s 112:105 premagal Charlotte, LeBron James je bil blizu trojnega dvojčka, na koncu se je moral zadovoljiti z 32 točkami, 11 podajami in devetimi skoki.

Slovenski košarkar Beno Udrih pa je ob porazu njegovega Detroita v severnoameriški ligi NBA proti Orlandu s 87:115 v 12 minutah v svojo statistiko vpisal dva skoka in dve podaji.