Jan Špan se iz Ljubljane seli v Nemčijo

Uncategorized 11. Jul 201917:27 > 17:38
KK Partizan NIS

Dosedanji košarkar Petrola Olimpija Jan Špan se poslavlja od Ljubljane in se seli v Nemčijo, kjer bo zaigral za HAKRO Merlins Crailsheim.

Potem ko je tudi uradno postalo jasno, da bo v Ljubljani v prihodnje igrala Cedevita Olimpija je bilo nekako za pričakovati, da se bo konkretno, skoraj v celoti spremenil tudi igralski kader Ljubljančanov. Pred dnevi je klub zapustil Aleksandar Lazič in se preselil v SiXT Primorsko, sedaj slovenske državne podprvake zapušča tudi organizator igre Jan Špan.

Špan je zadnji dve sezoni nosil dres ljubljanske Olimpije in bil eden izmed pomembnejših členov v zmajevi zasedbi, ki pa lani prav veliko ognja ni bruhala.

Špan je v lanski sezoni imel veliko minutažo, zaigral pa je v vseh tekmovanjih. Ligi ABA, FIBA Champions League, državnem prvenstvu in pokalu Špar.

Odslej bo Špan nosil dres HAKRO Merlins Crailsheima, ekipe iz Nemčije, ki je v lanski sezoni osvojila 16. mesto in si komaj zagotovila obstanek med nemško elito. V rednem delu sezone so ob 9 zmagah vknjižili kar 25 porazov.