Alba zanesljivo v polfinale, sledi Oldenburg

Uncategorized 20. Jun 202022:24 > 22:31
Andreas Gebert/Pool via Getty Images

Aktualni podprvak v nemški košarkarski Bundesligi Alba ni dovolila presenečenja in si je zanesljivo priigrala mesto v polfinalu končnice. Tudi na drugi tekmi so premagali Gottingen (88:85).

Glede na to, da so prvo tekmo dobili s 25 točkami razlike je bilo malodane že jasno, da bodo pri Albi tisti, ki bodo igrali v naslednjem krogu. Vse pa je bilo kristalno jasno po prvem polčasu, ko so gostje vodili s 55:31. Vidni padec v tretji četrtini in zadnji četrtini zato ni vplival na končni rezultat. Na koncu je ekipa iz Berlina slavila z 88:85.

Pri zmagovalcih je bil z 19 točkami in sedmimi asistencami najboljši Martin Hermannsson. Solidno je odigral tudi Stefan Peno, ki je zabeležil 8 točk brez zgrešenega meta, po tri skoke in podaje ter zgolj z eno izgubljeno žogo. Na drugi strani je Dominic Lockhart zbral 19 točk, Bennet Hundt točko manj, Terry Allen pa je tekmo končal s 16 točkami.

Alba se bo za finalno vstopnico borila proti Oldenburgu, Ulm, ki ga uspešno vodi Jaka Lakovič pa se bo pomeril proti Ludwigsburgu