Vučević in Porzingis potrdila nastop na Eurobasketu

Reprezentance 24. Apr 201715:57 > 16:08
Getty images/Elsa

Košarkar Orlanda Nikola Vučević je po koncu sezone povedal, da namerava zastopati ČRno goro na prihajajočem EP v košarki, dres z državnim grbom pa bo oblekel tudi Latvijec Kristaps Porzingis.

Dobre novice za reprezentanco Črne gore. Košarkar Nikola Vučević je potrdil nastop na letošnjem Eurobasketu, kjer bodo torej “sokoli” očitno v zelo močni postavi. “Veseli me, da bom del reprezentance. Srečen sem, ko nosim črnogorski dres in lahko svoji državi pomagam, da pokaže talent proti najboljšim ekipam na stari celini,” je za uradno spletno stran FIBA povedal član Orlanda.

Črna gora bo na EP nastopila v skupini C, kjer so še Hrvaška, Češka, Španija, Madžarska in Romunija. Skupinski del bodo omenjene ekipe odigrale v romunskem mestu Cluj Napoca.

Getty Images

Svoj nastop na Eurobasketu pa je danes potrdil tudi najboljši Latvijski košarkar Kristaps Porzingis: “Z zvezo smo se že dogovorili vse okoli zavarovanja. Minula sezona je bila res težka, veliko sem se naučil. Na EP smo v zelo težki skupini.”

Zvezdnik Knicksov, ki je v New Yorku letos povprečno beležil 18,1 točke, 7,2 skoka in 2 blokadi na tekmo, je svoj nastop v skupini D že omenil, a je dokončna potrditev s strani njegovega agenta prišla danes.

Latvija bo predtekmovanje igrala ob Srbiji, Veliki Britaniji, Rusiji, Belgiji in domačinki Turčiji.