Kastrati in Morina bosta lahko igrala za Kosovo

Reprezentance 21. Jun 201715:08 > 15:13
KZS

Na željo kosovske košarkarske zveze in njihovih košarkarjev sta se Košarkarska zveza Slovenije in krovna košarkarska organizacija Kosova dogovorili, da bosta lahko Erjon Kastrati in Gezim Morina, ki sta v preteklih letih nosila dres slovenske reprezentance, v bodoče igrala za reprezentanco Kosova.

22-letni Erjon Kastrati je v Slovenijo prišel leta 2011 in v prvi sezoni zaigral za ljubljansko Union Olimpijo. Med sezono 2011/2012 je kot posojen igralec ljubljanskega prvoligaška igral pri škofjeloškem LTH Castings. Po koncu sezone je odšel v Novo mesto. Kastrati je s Krko dvakrat postal državni prvak Slovenije, z Novomeščani pa je osvojil tudi tri pokalne lovorike. 198 centimetrov visoki košarkar je leta 2013 prejel slovensko državljanstvo. Slovenski dres je v reprezentanci do 20 let nosil na evropskih prvenstvih leta 2013 in 2014. Leta 2012 se je s člansko reprezentanco pripravljal na nastop na evropsko prvenstvo 2013.

Gezim Morina je slovensko državljanstvo prejel leta 2011. Za slovensko reprezentanco do 20 let je nastopil na evropskem prvenstvu leta 2012 v Sloveniji in se veselil sedmega mesta. Leta 2015 je nastopil v članski B reprezentanci, lani pa si je s člansko reprezentanco priigral nastop na evropskem prvenstvu 2017. Za člansko reprezentanco je zbral tri uradne nastope. Morina je bil med letoma 2010 in 2012 član Uniona Olimpije, vmes pa je kot posojen igralec nastopal za LTHcast Mercator in Hopse s Polzele. 203 centimetre visoki košarkar je nato dve sezoni igral pri domžalskem Heliosu, nato pa se je za eno sezono preselil v Maribor. Sezono 2015 je znova začel v Domžalah, nato pa se je vrnil v domovino, kjer je igral v Prištini. Pred prihodom v Sixt Primorsko je Morina še enkrat nosil dres škofjeloškega prvoligaša.

Slovenska in kosovska košarkarska zveza sta se dogovorili, da lahko oba košarkarja v bodoče nosita dres kosovske reprezentance. Košarkarska zveza Slovenije se iskreno zahvaljuje obema košarkarjema za vestno delo in predanost pri reprezentančnih akcijah, v katerih sta sodelovala.

Radoslav Nesterović, generalni sekretar Košarkarske zveze Slovenije: “Erjon Kastrati in Gezim Morina se po letih igranja za Slovenijo vračata v domovino. Košarkarjema smo ponudili pomoč, ko je bila njuna država še v nastajanju. Slovenski dres sta vedno nosila ponosno, zato se jima iskreno zahvaljujem in jim ob tej priložnosti želim uspešno nadaljevanje kariere.

Vir: KZS.si