Westermann: "Med favoriti tudi Slovenija"

Reprezentance 27. Jun 201711:04 > 11:39
Turkish Airlines EuroLeague

Francoski košarkar Leo Westermann pravi, da je prihajajoči Eurobasket priložnost za novo dokazovanje.

Westermann je letos igral za litvanski Žalgiris, ki je bil v Evroligi eno izmed najlepših presenečenj. V povprečju je francoz beležil 8.2 točke, 2.9 skoka in 5.5 asistence na tekmo.

Za menoj je bila slaba sezona v Limogesu, klub se ni uvrstil v končnico, igral sem slabo. Iskal sem klub, ki igra Evroligo, takšnega, ki bo z menoj želel tvegati in zato sem vodilnim v klubu hvaležen, da so verjeli vame,” je zauradno spletno stran FIBA povedal Westermann.

Na zadnje evropsko prvenstvo sem v reprezentanco prišel po sili razmer in bil tretji igralec na položaju organizatorja igre. Zdaj je drugače. To prvenstvo pričakujem kot igralec, ki je nastopal v Evroligi in imel odlično sezono. To je priložnost, da zablestim in pokažem, da v državni izbrani vrsti nisem po naključju,” je povedal francoski branilec.

Francija bo na Eurobasketu nastopila brez Tonya Parkerja, Rudya Goberta in Nicolasa Batuma. “Pred tremi leti smo igrali brez Parkerja, pa na SP osvojili bron. Težko nam bo brez trojice, toda Francija ima košarkarje, ki so sposobni boja za kolajno. Želimo pokazati, da smo kompaktna ekipa tudi, ko navedeni trije ne igrajo,” je povedal 25-letni košarkar ter za konec omenil še svoje favorite za zmago na pozno poletnem “plesu” najboljših ekip stare celine:

Španija je največji favorit, saj branijo naslov. Litvanci izgledajo dobro, tu je še Srbija. Dobre ekipe imajo tudi Grčija, Hrvaška in Slovenija. Mislim, da bodo največ pokazale Španija, Srbija in Litva.” Francozi bodo v predtekmovalni skupini delali družbo Sloveniji, Finski, Poljski, Grčiji ter Islandiji.