Slovenija v Mariboru premagala Češko

KZS

Slovenska košarkarska reprezentanca je na pripravljalni tekmi premagala izbrano vrsto Češke (88:80).

KZS

Gledalce v dvorani Tabor sta spet navduševala Goran Dragić in Luka Dončić. Oba sta začela tekmo, ob njima pa so prvi na parket v slovenski izbrani vrsti stopili še: Klemen Prepelič, Gašper Vidmar inEdo Murić. V slovenski izbrani vrsti trenutno ni Anthonyja Randolpha, ki se je včeraj v ZDA poročil.

Ob koncu prvega polčasa, po tem ko so naši fantje slabo začeli tekmo in v glavnem zaostajali, se je v slovenski reprezentanci prebudil Dončić, ki je dosegel svojih prvih osem točk, od tega dve trojki, in Slovenija je na polčas odšla s sedmimi točkami prednosti (48:41)

V tretji četrtini Slovenci dolgo niso zadeli, met je nasprotno stekel Čehom, in tako so našo reprezentanco čisto ujeli in jo celo prehiteli. V zadnjo četrtino so vstopili s točko prednosti (65:66).

Igra v zadnji četrtini je bila spet izenačena, po petih zaporednih točah Prepeliča pa je Slovenija povedla z 79:74. Dončić je nato še zabil za 81:74, a so Čehi s trojko znižali na 81:77. Dončić je nato dosegel trojko, nad Čančarjem je bila še storjena osebna napaka, ko je metal za tri točke. Bil je natančen in Slovenija je dve minuti in pol do konca vodila že za deset točk, končni rezultat pa je bil 88:80.