Suveren poraz Slovencev v Izraelu

Reprezentance 18. Avg 201718:09 > 18:17
KZS

Slovenska košarkarska reprezentanca je pripravljalnem turnirju za evropsko prvenstvo v Tel Avivu izgubila z Izraelom; gostitelji so zmagali z 89:84, čeprav so ob polčasu vodili že za 19 točk.

Slovenska reprezentanca je doživela drugi poraz v tem pripravljalnem obdobju. V Tel Avivu so morali izbranci Igorja Kokoškova priznati premoč domači reprezentanci, ki je vodila celotno tekmo. Slovenci so se v zadnjih minutah sicer povsem približali, vendar zmage Izraelcev niso ogrozili.

Reprezentanca Izraela je bila v prvem delu tekme zelo razpoložena, v prvih desetih minutah je dosegla kar 29 točk. Nizka postava Izraelcev (na položaju centra je igral Richard Howell, ki v višino meri 203 centimetre) je Slovencem težave povzročala tudi v drugi četrtini. Izraelci so vodili že za 22 točk, do odmora pa so Slovenci, ki so v prvem delu izgubili kar 15 žog, prednost domačih znižali na 19 točk.

V zadnjih desetih minutah so slovenski košarkarji začeli lov na reprezentanco Izraela. Štiri minute pred koncem je bila po trojki Luke Dončića (dosegel jih je pet) razlika po dolgem času enomestna. Z delnim izidom 16:2 so Slovenci prišli nato le na štiri točke minusa, tako da je bila tekma nekaj minut pred koncem povsem odprta. Domači košarkarji pa so nato dosegli štiri zaporedne točke in odločili dvoboj v svoj prid.

Najboljši strelec v dresu Slovenije je bil spet Dončić, ki je ob šestih skokih dosegel 24 točk, poleg 18-letnika pa so se izkazali tudi Goran Dragić (16 točk, 5 asistenc), Anthony Randolph (16 točk, 6 skokov) in Gašper Vidmar (15 točk, 7 skokov). Pri Izraelcih, ki so iz igre metali 53-odstotno, je bil najučinkovitejši kapetan Omri Casspi, ki se je zaustavil pri 23 točkah.