Košarkarji klonili proti Turkom

Reprezentance 19. Avg 201720:55 > 21:10
Twitter, KZS

Slovenska košarkarska reprezentanca je izgubila tudi drugo pripravljalno tekmo na turnirju v Izraelu. Tokrat so varovance Igorja Kokoškova ugnali Turki (84:86).

Sedmo pripravljalno tekmo so Slovenci v Tel-Avivu odigrali proti Turkom. Selektor Kokoškov je začel s peterko Goran Dragić, Klemen Prepelič, Gašper Vidmar, Edo Murić in Luka Dončić. Slovenija je večji del prve četrtine vodila, a so na prvi daljši odmor odšli Turki (20:24).

Ekipi sta bili tudi v drugem delu srečanja ves čas poravnani, nasprotnik pa je bil ob zaključku prvega polčasa bolj zbran in tik pred odmorom ustvaril največjo razliko na srečanju (38:44). V tretji četrtini so Slovenci Turčijo ujeli, prehiteli in vodili večji del tega dela srečanja, a na koncu gostiteljem zaključnega turnirja letošnjega Eurobasketa spet dovolili smukniti v prednost (60:62).

Najboljšo košarko so Turki prihranili za začetek zadnje četrtine, ko so varovancem Igorja Kokoškova pobegnili na največjo razliko desetih točk (70:80) in do konca je Slovenija uspela poraz le omiliti. Najboljši strelec Turčije je bil Melim Mahmutoglou z 20 točkami, pri Sloveniji pa sta izstopala Dragić in Prepelić (19). V dvoštevilskem faktorju se je znašel tudi Anthony Randolph (12 točk).

Reprezentanca se jutri vrača v Slovenijo, kjer bo opravila zadnji teden priprav. V četrtek jih čaka tekma s Hrvati, ki bo odprta za javnost, z južnimi sosedi pa se bodo srečali tudi v petek za zaprtimi vrati.