EP ŽU16: Slovenke prvenstvo zaključile na 11. mestu

KZS

Slovenske košarkarice so v soboto odigrale zadnje srečanje na evropskem prvenstvu za dekleta do 16 let. Na tekmi za 11. mesto so varovanke Gašperja Sluge z rezultatom 53:47 ugnale Švico. Slovenke so evropsko prvenstvo divizije B zaključile s 5. zmagami in 3. porazi prvenstvo zaključile na 11. mestu.

Slovenske košarkarice so evropsko prvenstvo zaključile s peto zmago in si zagotovile enajsto mesto. Slovenke so po zmagi nad reprezentancami Irske, Makedonije, Moldavije in Estonije na tekmi za enajsto mesto ugnale Švico.

Tekmo so bolje odprle košarkarice iz države, ki jo sestavlja šestindvajset kantonov. Prvo četrtino so Švicarke dobile z rezultatom 12:9, že v drugih desetih pa so se prebudile naše košarkarice, ki so na glavni odmor odšle s prednostjo osmih točk.

V tretji četrtini so se Švicarke vrnile v igro, tekma je bila pred zadnjimi desetimi minutami povsem odprta, saj so naše košarkarice vodile s prednostjo dveh točk. Slovenke so v zadnji četrtini strnile svoje vrste in slavile z rezultatom 53:37.

Najboljša strelka tekme je bila Dunja Novičič s šestnajstimi točkami, osem jih je dodala Lea Debeljak.

Po zadnji tekmi na EP je spregovoril tudi selektor Gašper Sluga“čestitke ekipi za prigarano zmago. Kljub petim zmagam na osmih tekmah evropsko prvenstvo končujemo na skromnem enajstem mestu, kar je posledica zelo zahtevne skupine in tudi težav s prevelikim nihanjem v igri. V skupinskem delu je bila Belgija superiorna in je zasluženo v finalu EP, najbolj pa boli tesen poraz proti reprezentanci Ukrajine, ki pa je prvenstvo končala na visokem četrtem mestu. Kljub vsemu verjamem, da so igralke bogatejše za novo izkušnjo in da jo bodo znale unovčiti v prihodnosti.”

ŠVICA : SLOVENIJA 47:53 (12:9, 6:17, 14:8, 15:19)
Slovenija: Novičič 16, Debeljak 8, Perez 7, Vrečer in Burger (11 skokov) po 6, Horvat 5 (9 skokov), Ocvirk (9 skokov, 5 asistenc) in Tajher po 2, Kastelic, Feratovič, Šantelj.