Vir: Getty Images/Grant Halverson
Košarka 17.09.2017 | 11:49

Tunizija osvojila afriško prvenstvo

Košarkarska reprezentanca Tunizije je zmagovalka afriškega prvenstva v košarki, potem ko je v finalu Nigerijo premagala s 77:65 (8:14, 17:10, 27:16, 25:25).

Košarkaška lopta

Vir: SK

Tunizijski reprezentanci je z 19 točkami poveljeval Zied Chennoufi, v ekipi Nigerije pa je bil najbolj zbran Ike Diogu z 20 točkami in 10 skoki. Za Tunizijo je to druga krona na afriškem košarkarskem prvesntvu, Nigeriji pa tako ni uspelo doseči še druge zaporedne titule.

Zadnja reprezentanca, ki je zmagala na dveh zaporednih afriških prvenstvih je bila Angola v letih 2007 in 2009. Tretje mesto in s tem bron gre reprezentanci Senegala, ki je bil s 73:62 boljši od Maroka.