Olimpija in Aluminij do visokih zmag nad nižjeligašema

Facebook

Po Mariboru, Krki in Triglavu so si četrtfinale Pokala Slovenije priigrali tudi nogometaši Aluminija in Olimpije. Kidričani so s kar sedmimi zadetki odpravili dekanski Jadran. Ljubljančani pa so na krilih Leona Benka prekinili zmagovalno serijo Radomelj.

Kalcer Radomlje 1:6 Olimpija
Hajrić 85.; Boateng 24., Benko 26., 33., 61., Miškić 75., Savić 90.

Zmaji so zmagovalca odločili že v prvem polčasu. Od samega začetka so nizali nevarne napade, prvega pa so v gol pretvorili v 24. minuti. Takrat so domači branilci strel Benka še uspeli blokirati, Boatengov udarec iz neposredne bližine pa je bil premočan. Samo dve minuti kasneje sta Benko in Savić izpeljala izjemen protinapad. Avstrijec je prodrl po levi strani, »obrnil« enega izmed domačih branilcev, potem pa žogo idealno namestil na strel Benko, ki mu ni bilo težko zatresti prazne mreže. Zato pa je hrvaški napadalec odlično odreagiral v kazenskem prostoru v 33. minuti. Miškić je na desni strani z idealno diagonalno podajo našel Klinarja, slednji je poslal predložek pred gol, kjer je Benko z glavo praktično odločil zmagovalca.

Tudi drugi polčas je minil povsem v znamenju Olimpije. V močnem dežju in težkih pogojih za igro so Ljubljančani še naprej napadali in tudi v drugem polčasu dvakrat zatresli domačo mrežo. Najprej je v 60. minuti podajo Klinarja sijajno s peto v zadetek pretvoril Benko, s tem je dosegel hat-trick, v minuti pa je še tretjo asistenco na tekmi vpisal Denis Klinar, z glavo pa še peti gol za zmaje dosegel Danijel Miškić. Domači so pred koncem uspelo zmanjšati zaostanek, v 84. minuti je zadel Hajrić, a so zmaji pred koncem zadeli še šestić. Benko je trem golom dodal asistenco, idealno je zaposlil Savića, ki je postavil končni rezultat 6:1.

Jadran Dekani 0:7 Aluminij
Krajnc 3., Bartulović 31., 68., Muminović 34., Škoflek 76., 90., Podgoršek 87./ag.

Aluminij je na sicer na prvi pogled izjemno težkem gostovanju gladko in suvereno odpravil Jadran Dekane, ki so tako doživeli sploh prvi poraz v letošnji sezoni, le ta pa je bil izjemno boleč.