Bagatskis odstopil z mesta selektorja Latvije

Reprezentance 22. Sep 201713:51 > 13:53
Srdjan Stevanovic/Getty Images

Četrtfinale na pravkar končanem evropskem prvenstvu je strokovnjak ocenil kot uspeh, očitno pa v nadaljnjih tekmovanjih ne vidi izziva.

FIBA

Po zelo dobrih predstavah na končanem evrobasketu v Turčiji, kjer so Latvijci tekmovanje končali v četrtfinalu proti Sloveniji, se je Bagatskis odločil zapustiti mesto selektorja omenjene baltske države.

Bagatskis je sicer uvrstitev med 8 najboljših ekip stare celine ocenil kot dober rezultat, a se menda ne strinja s pravili evropske košarkarske zveze FIBA in težav, ki bi jih ta prinesla v prihajajočih kvalifikacijah za svetovno prvenstvo na Kitajskem.

Hvala za priložnost, ki sem jo dobil pred osmimi leti. Iz leta v leto smo napredovali, tale evrobasket pa je bil celo najtežji. Razmislil sem in se odločil za nov korak v svoji karieri. Ljudem na zvezi sem zadevo že pojasnil. Dela v reprezentanci in v klubu ne bom mogel več združevati,” je povedal nekdanji košarkar.

Bagatskis sicer trenutno nima delodajalca, a verjetno s svojimi referencami ne bo imel nikakršnih težav pri iskanju novega kluba.