Slovenke pripravljene na obračun s Finsko

KZS

Slovenska ženska košarkarska reprezentanca drevi čaka kvalifikacijska tekma za nastop na EP 2019 proti Finski. Tekma v Celju se začne ob 20.15.

Slovenke so kvalifikacije za nastop na evropskem prvenstvu, ki ga bosta čez dve leti gostili Srbija in Latvija, odprle s prepričljivo zmago proti reprezentanci Romunije. Izbranke Damirja Grgića so zaostajale zgolj v uvodnih minutah tekme, nato pa preveze pobudo in do odmora vodile za deset. V tretji četrtini je prednost še narasla, srečanje pa se je končalo z rezultatom 80:59. Še višjo zmago kot Slovenke so dosegle Francozinje, ki so z 59 točkami razlike ugnale tokratne tekmice Slovenije.

Reprezentantke so se po sobotnem uspehu v domovino vrnile v zgodnjih nedeljskih urah. Pred obračunom s Finkami so slovenske košarkarice trenirale petkrat. Vzdušje v ekipi je zelo dobro, dekleta pa pripravljena na obračun s Skandinavkami.

Finska in Slovenija se bosta srečali že devetič, doslej so bile petkrat uspešnejše naše košarkarice, trikrat so bile boljše Finke. Pred tremi leti sta reprezentanci odigrali dve pripravljalni tekmi v Podčetrtku, obakrat je zmagala Slovenija (71:67 in 87:82). Finke so na evropskih prvenstvih nastopile petkrat, zadnji nastop pa sega v leto 1987. Najvišje mesto, ki so ga dosegle košarkarice iz daljnega severa je 11.

Na prvem srečanju je bila najboljša strelka finske reprezentance Annika Holopainen, ki je dosegla 8 točk, v dresu Slovenije pa je blestela Eva Lisec, ki je dosegla 26 točk.

Damir Grgić je v napovedi tekme dejal: “Zavedamo se pomembnosti tekme. Ne glede na visok poraz Finske proti Franciji, bomo naredili vse, da se kvalitetno pripravimo na nasprotnika. Poskušali bomo doseči še drugo zmago v tem kvalifikacijskem ciklu in se približati uvrstitvi na evropsko prvenstvo. Rad bi povabil vse navijače, da nas pridejo podpirati v čim večjem številu.”

Vir: kzs.si