Trifunovič zbral evropske prvake, prva akcija v petek

Reprezentance 20. Nov 201717:09 > 17:15
KZS/Twitter

Slovenska moška košarkarska reprezentanca se je danes zbrala v Ljubljani in začela mini priprave za prvi dve kvalifikacijski tekmi za svetovno prvenstvo 2019 proti Belorusiji in Španiji.

Žiga Dimec, Vlatko Čančar, Klemen Prepelič, Jaka Blažič, Matic Rebec, Sašo Zagorac in novi kapetan izbrane vrste Gašper Vidmar. To so člani reprezentance, ki so meseca septembra v Carigradu osvojili naslov evropskih prvakov v košarki. Zaradi klubskih obveznosti v ligi NBA bo manjkal MVP evropskega prvenstva Goran Dragić, zaradi sporov v evropski košarki pa se reprezentančnih obveznosti ne smejo udeležiti Luka Dončić, Edo Murić, Aleksej Nikolić in Anthony Randolph, ki pa je poškodovan.

Če je novi selektor Rado Trifunović že nekaj časa vedel, da slednji ne bodo prišli v poštev, pa je novo slabo novico izvedel v nedeljo popoldan. Vodstvo evrolige je namreč zaostrilo spor s Fibo in v zadnjem trenutku klubom, ki sodelujejo v evroligi, priporočilo, da igralcem ne dovolijo odhoda v reprezentance. Tako je Slovenija v zadnjem trenutku ostala brez Eda Murića, ki mu je njegov Anadolu Efes predhodno sicer dovolil odhod v Slovenijo, Jurija Macure, ki nastopa za špansko Baskonio in ki je že pripotoval v Slovenijo, ter Zorana Dragića, ki je prav danes postal novi soigralec Murića v Turčiji, poroča STA.

Selektor Trifunović je odsotnosti sprejel z obžalovanjem, a hkrati poudarja, da je ves čas pričakoval, da se bo zgodilo nekaj takega, zato je imel vseskozi pripravljen rezervni načrt. “Imamo ekipo, kakršno imamo, in zame je to najboljša ekipa na svetu,” pravi Trifunović in nadaljuje: “Mislim, da nismo v tako slabem položaju. Druge reprezentance imajo precej hujše težave, saj na primer Španija, s katero se bomo merili v nedeljo v Burgosu, nima v postavi niti enega košarkarja z zadnjega evropskega prvenstva.”