Grgić določil ekipo za nadaljevanje kvalifikacij

Reprezentance 18. Jan 201815:25 > 15:30
Facebook/KZS

Selektor ženske članske reprezentance Damir Grgić je določil 12 košarkaric, ki bodo zastopale barve Slovenije v drugem ciklu kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2019.

V primerjavi s prvim ciklusom sta novi imeni na seznamu slovenskega selektorja Damirja GrgićaAlthea Gwashavanhu in Tina Cvijanović.

Slovenke so kvalifikacije za EP 2019 začele z odliko. Visoki zmage proti Romuniji in Finski sta dokaz, da izbrana vrsta potuje v pravo smer. Kljub temu, da je reprezentanca po koncu premiernega nastopa na evropskem prvenstvu doživela pomladitev, saj so se od državnega dresa poslovile kapetanka Maja Erkić, Sandra Piršič in Živa Zdolšek, to ni vplivalo na padec v igri izbrank Damirja Grgića.

Po nadvse uspešnem prvem ciklusu pa sta reprezentanco doleteli poškodbi ključnih igralk. Ob koncu novembra je hudo poškodbo Ahilove tetive doživela Eva Lisec, ki bo s košarkarskih igrišč odsotna še kar nekaj časa. Drugi udarec je izbrana vrsta doživela ob koncu leta 2017, ko si je na evroligaški tekmi koleno poškodovala kapetanka Nika Barič.

Selektor Grgić je namesto obeh nosilk igre vpoklical dve mladi košarkarici, ki sta se na lanskem evropskem prvenstvu do 20 let okitili s srebrno medaljo. Pod košem bo primanjkljaj Eve Lisec skušala nadomestiti 190-centimetrov visoka Althea Gwashavanhu, ki je bila v tej sezoni že dvakrat proglašena za igralko kola v 1. SKL. Na mestu branilke pa bo svoj krstni nastop v dresu članske reprezentance doživela tudi Tina Cvijanović. 19-letna Prekmurka je v tej sezoni najboljša strelka ekipe Maribora (15,7 točke na tekmo). Povprečna starost reprezentance bo v tem ciklu 22 let.

Slovenke se bodo v drugem ciklu kvalifikacij pomerile s Francijo in Romunijo.