Slovenija se je namučila, a slavila v Podgorici

Reprezentance 23. Feb 201821:57 > 21:58
fiba.basketball

Slovenska košarkarska reprezentanca je po po odličnem zaključku tekme slavila na kvalifikacijski tekmi v Podgorici proti Črni gori (75:63).

V tekmo so obetavneje vstopili Črnogorci, ki so si v uvodnih minutah zagotovili prednost, medtem ko slovenski košarkarji nikakor niso našli poti do koša. V začetku je bilo mogoče videti številne zapravljene priložnosti tako na slovenski kot tudi črnogorski strani, po dveh minutah in pol je bil tako rezultat še vedno 2:0. Prvi točki za izenačenje slovenske izbrane vrste je dosegel Gašper Vidmar, ki sicer pred tekmo ni bil v najboljši zdravstveni kondiciji. Po dokaj raztrgani igri v začetnih minutah pa so se Slovenci le zbrali in si s trojko Klemna Prepeliča zagotovili prednost, ki so jo v nadaljevanju še povišali, domači pa so jo uspeli zmanjšati s prvo trojko in metom za dve točki (11:11). Ob koncu, sicer skromne prve četrtine, so si naši fantje uspeli zagotoviti prednost treh točk (13:16).

V začetnih minutah druge četrtine so se Črnogorci uspeli še bolj približati Trifunovićevim varovancem, ki pa so z novimi točkami ohranili prednost treh točk, vendar le za kratek čas, saj so si domači po košu Zorana Nikolića spet zagotovili vodstvo. Črnogorci so z agresivno zadrževali slovenske košarkarje daleč od koša, naši pa so prav s košem Vlatka Čančarja le uspeli zaostanek zmanjšati, vendar so se v naslednjem napadu Črnogorci spet maščevali z novima dvema točkama. Prav po zaslugi drugega meta za tri točke Eda Murića pa so naši spet prešli v vodstvo, ki so ga uspeli zadržati vse do konca prvega polčasa (29:32).

Kmalu po začetku tretje četrtine so Črnogorci uspeli izenačiti (36:36) in si po metu za tri točke tudi zagotovili prednost. Po petih minutah tretje četrtine so si Slovenci uspeli zagotoviti le štiri točke, v slovenskih vrstah pa je bilo mogoče opaziti pomanjkanje organizatorjev igre, Trifunović je imel tokrat na voljo le dva. Razigrani domači košarkarji so si v nadaljevanju zagotovili že šest točk prednosti, po košu Jake Blažiča so naši košarkarji le skušali strniti vrste, ob osebni napaki Črnogorcev pa so se dokopali do dveh prostih metov ter s trojko Luke Rupnika nadoknadili zaostanek, zatem pa je nove tri točke dosegel še Čančar (51:55).

Slovenci so dobro vstopili tudi v zadnjo četrtino in si že v samem začetku zagotovili dve točki, spridoma pa so izkoriščali tudi napake domačih v napadu in se po treh minutah z novim metom za tri točke Blažiča veselili že devetih točk prednosti. Najvišje vodstvo na tekmi je Sloveniji z novo trojko priskrbel Rebec (54:66). Ob glasni podpori s tribun, vzklikih ‘Mi Slovenci’, so si zlati slovenski košarkarji, kljub napadalni igri domačih, zagotovili že drugo zmago. V Morači so tako Slovenci slavili s 63:75. V ponedeljek naše fante čaka še obračun v beloruskem Minsku.