Slovenija v Minsk brez kapetana Vidmarja

Reprezentance 24. Feb 201817:40 > 17:41
KZS

Slovenski košarkarji so po zmagi nad Črno goro že prispeli v Belorusijo, kjer jih v ponedeljek čaka četrta tekma kvalifikacij za SP. Tam ne bo kapetana Gašperja Vidmarja.

Slovenski center je pred drugim ciklom kvalifikacij zbolel in tri dni preživel v bolnišnici. Po tekmi s Črno goro je Vidmar opravil pogovor s selektorjem ter vodstvom KZS-ja ter se dogovoril, da se vrne k svojemu delodajalcu Banvitu.

Prvi kontakt med reprezentančnim in klubskim zdravnikom ter mano in trenerjem Filipovskim je bil vzpostavljen že pred štirinajstimi dnevi. Želja kluba je bila, da se Vidmar zaradi bolezni tokrat ne pridruži izbrani vrsti,” je povedal slovenski selektor Rado Trifunović.

Tekma z Belorusijo, ki je v petek pošteno namučila Španijo, bo v ponedeljek ob 17.30. kapetanski trak na tej tekmi bo nosil Klemen Prepelič.