Matej Erjavec še naprej na čelu KZS-ja

Reprezentance 15. Mar 201822:11 > 22:12
Getty Images

Delegati Košarkarske zveze Slovenije so na volilni skupščini soglasno potrdili nov štiriletni mandat dozdajšnjemu predsedniku Mateju Erjavcu.

Erjavec je ohranil vodstveno strukturo zveze, kar pomeni, da bo generalni sekretar še naprej Rašo Nesterović, njegov namestnik Aleš Križnar, podpredsednika Gregor Griljc in Igo Gruden, povsem pa je zamenjal člane nadzornega odbora KZS-ja. To so po novem Primož Pusar, Jernej Smisl, Tomo Tiringer, Valter Bogataj in Borut Jereb. Novi člani častnega razsodišča KZS-ja pa so Uroš Jakopič, Jože Ulčar in Barbara Konečnik.

“Članom Košarkarske zveze Slovenije se zahvaljujem za zaupanje in podporo, čeprav vem, da naslednje obdobje za nas ne bo lahko. Skušali bomo še bolj prisluhniti klubom in jim pomagati ter dvigniti raven klubske košarke v Sloveniji. To verjetno pomeni tudi kakšne spremembe v posameznih ligaških tekmovalnih sistemih, če bo prišlo do konsenza zanje. Košarkarsko dogajanje v najbolj ambicioznih sredinah, kot sta na primer trenutno Ljubljana in Koper pri moških ter Celje pri ženskah, pa tudi še kje drugje, vzbuja upanje, da bodo naši klubi kmalu regionalno in mednarodno še bolj konkurenčni,” je povedal Erjavec.