Latvija zadala Sloveniji nov boleč udarec

Reprezentance 14. Sep 201819:20 > 19:21
Facebook

V Latviji sta se na kvalifikacijski tekmi za SP srečali ekipi, ki sta si lani stali nasproti v četrtfinalu Eurobasketa. Latvija se je z današnjo zmago s 85:74 Sloveniji na nek način maščevala za tisti poraz

Oslabljena Slovenija se je večji del srečanja dobro držala in nekako ohranjali stik z Latvijci, ki pa so šele v zadnji četrtini zaigrali zares dobro in naše košarkaše povsem onemogočili. Prvo četrtino je Latvija sicer dobila za točko s 17:16, na odmor pa so odšli s prednostjo 40:36.

Tretja četrtina je pripadla Sloveniji, ki se je razigrala in do začetka zadnje četrtine rezultat izenačila na 60:60. Potem pa se je zgodilo nekaj slabih minut in dokaj neizkušena reprezentanca ni mogla več poseči po preobratu. Latvija je zadnjo četrtino dobila s 25:14.

Potem, ko se je Slovenija preko Latvije pred letom dni uvrstila v polfinale Eurobasketa je letos realna slika povsem drugačna. Slovenija je danes v kvalifikacijah za SP doživela nov udarec in poraz.

S tem porazom so naši sedaj v skupini s Španijo, Ukrajino, Črno goro, Turčijo in Latvijo zadnji.