Evropski prvaki znova na kolenih

Reprezentance 22. Feb 201918:51 > 18:54
fiba.basketball

Slovenski košarkarji so v Ankari prejeli novo zaušnico. Na kvalifikacijski tekmi za svetovno prvenstvo so aktualni evropski prvaki proti Turčiji izgubili že na osmi zaporedni uradni tekmi. Turčija je bila boljša s 77:58.

Slovenija je tekmo sicer dobro začela. Prva peterka Rebec, Dragić, Hrovat, Murić in Kosi je pretila predvsem s trojkami in v osmi minuti po uspešnem poskusu Rebca povedla s 15:9. V prvi četrtini je dobro deloval tudi skok, navduševala pa je predvsem odlična igra v obrambi.

V drugi četrtini so aktualni evropski prvaki prišli celo do dvomestne prednosti, nato pa so sledile črne minute. Trifunović je z minuto odmora posredoval po devetih zaporednih turški točkah, a mu črne serije ni uspelo prekiniti. Sledile so neizdelane akcije v napadu, po nešportni osebni napaki Dragića pa so gostitelji prišli celo do serije 13:0. Slednjo je s prostim metom prekinil Rebec, učinkovita turška igra pa se je nadaljevala do konca polčasa. Prednost Turčije je narasla na osem, Slovenci pa so v dveh četrtinah vrgli kar 21 trojk. Po uspešnem začetku so jih zadeli le pet.

V drugem polčasu so Slovenci neuspešno lovili Turčijo. Po seriji sedmi zaporednih točk so se sicer uspeli približati na sedem točk zaostanka, a so nato na plin znova stopili gostitelji, ki so v zadnjo četrtino vstopili s 16 točkami prednosti. Prednost je v tem delu narasla celo na 25, do konca pa so jo evropski prvaki vendarle nekoliko stopili, a vseeno doživelu nov hud poraz.

Tekma sicer ni imela večjega pomena, saj so si Turki že pred današnjim obračunom priigrali vstopnico za svetovno prvenstvo, Slovenija pa je že davno ostala brez možnosti za odhod na Kitajsko. Slovenijo zadnja tekma čaka v ponedeljek, ko se bo doma merila z Ukrajino. V soboto bo minilo natanko leto dni od zadnje slovenske zmage proti Črni gori na začetku kvalifikacij.