Dekleta kvalifikacije zaključila kot prva v skupini

Reprezentance 23. Nov 201620:26 > 20:50
KZS

Slovenska košarkarska reprezentanca je v zadnji kvalifikacijski tekmi za nastop na EP sicer izgubila v Latviji (66:77), a so dekleta vseeno zadržala prvo mesto ter se tako neposredno uvrstila na EP, ki ga prihodnje leto gosti Češka.

Ker so varovanke selektorja Damirja Grgića proti Latvijkam tekmo doma dobile za 18 točk, poraz z minus 11 ni odnesel prvega mesta, bi se pa naše košarkarice tudi v primeru višje prednosti nasprotnic in posledičnega 2. mesta v predtekmovalni skupini vseeno neposredne uvrstile na zaključni turnir stare celine, saj so si največji uspeh v zgodovini slovenske ženske košarke priigrale že minuli konec tedna z zmago v Celju nad Litvo.

Naša dekleta so dobro začela in po prvi četrtini vodila za dve točki, ob koncu druge četrtine pa jim je popustila zbranost in tako so domačinke na polčas odšle s prednostjo sedmih točk.

Prednost Latvijk se je ves čas tretje četrtine gibala okoli deset, največ zrasla na 17 točk, a je Slovenija predvsem po zaslugi trojice Sandra Piršič, Maja Erkič in Teja Oblak domačinke držala na znosni razdalji. Najboljša strelka srečanja je bila z 20 točkami Piršičeva.

Evropsko prvenstvo bo med 16. in 27. junijem 2017 gostila Češka.