SK

Košarka

12.06.2019 | 14.28

Francozi na SP z zvezdniki svetovnega formata

Selektor košarkarske reprezentace Francije Vincent Collet je predstavil širši seznam 15 reprezentantov, ki bodo zastopali državo na prihajajočem Svetovnem prvenstvu na Kitajskem, v svojih vrstah pa bo imel ogromno NBA zvezdnikov.

Rudy Gobert

Mitchell Leff/Getty Images

Poleg glavnega spiska košarkarjev za nastop na SP na Kitajskem, bo selektor Francije Vincent Collet imel na vljo še dva igralca, ki bosta vskočila v ekipo, če bo prišlo do morebitnih poškodb v pripravljalnem obdobju.

Selekcija Francije je kombinacija igralcev iz lige NBA in Evrolige, na njem pa so številni zvezdniki svetovne in evropske košarke, kar pomeni, da bodo galski petelini zopet med glavnimi favoriti za medaljo.

Francija bo na Kitajskem igrala v skupini G, kjer so še Nemčija, Dominikanska Republika in Jordanija.

Seznam košarkarjev:

branilci: Thomas Heurtel, Frenk Ntilikina, Nando De Colo, Evan Fournier, Paul Lacombe in Andrew Albicy

krila: Nicolas Batum, Axel Toupane, Timothe Luwawu-Cabarrot.

krilni centri: Louis LabeyrieAmadou-Amath M'Baye, Adrian Moermann

centri: Rudy Gobert, Mathias Lessort, Vincent Poirier.

Rubio MVP prvenstva, poleg njega še Gasol, Scola...

Reprezentant Španije Ricky Rubio je bil proglašen za najkoristnejšega igralca finala SP na Kitajskem. Najboljši strelec prvenstva pa je bil Bogdan Bogdanović. V idealno peterko so se poleg njiju uvrstili še Luis Scola, Marc Gasol in Evan Fournier.

Francozi po velikem preobratu ubranili bron!

Francoska košarkarska reprezentanca je na svetovnem prvenstvu osvojila bronasto medaljo potem, ko je reprezentanco Avstralije premagala s 67:59.

Scola popeljal Argentino v veliki finale!

Košarkarji Argentine so se uvrstili v finale svetovnega prvenstva. V polfinalu so z 80:66 izločili Francijo, na zadnji stopnički pa jih v nedeljo ob 14. uri čaka Španija.

Španci v finale po trilerju, Argentinci zmleli Francoze

V finalu svetovnega prvenstva na Kitajskem se bosta pomerili Španija in Argentina. Prvi so po dveh podaljških odpravili Avstralijo s 95:88, drugi pa brez večjih težav odpravili Francijo z 80:66.