ZDA brez Davisa, Avstralija brez Simmonsa

Reprezentance 17. Jul 201917:54 > 18:31
Getty Images

Na svetovnem prvenstvu v košarki bo manjkalo ogromno zvezdnikov. Pred nekaj dnevi je svoj nastop odpovedal ameriški zvezdnik Anthony Davis, podobno odločitev pa je sprejel še prvi zvednik Avstralije Ben Simmons.

22-letni Simmons je poleti s Philadelphio podpisal zelo bogato pogodbo, ki mu bo v petih letih navrgla 170 milijonov dolarjev. Novinec leta v sezoni 2017/2018 bo mundial izpustil, ker se želi čim bolje pripraviti na nove klubske izzive. Dodal je, da je bila odločitev zelo težka.

Ben Simmons je bil že leta 2016 prvi izbor na naboru, a je zaradi težke poškodbe kolena izpustil celotno prvo sezono. Izkazal se je predzadnji sezoni, ko je bi lizbran za novinca sezone. V zadnji je v povprečju dosegal 16,9 točke, 8,8 skoka in 7,7 podaje ter prvič zaigral na tekmi All Star. Avstralska reprezentanca sicer premore kar nekaj zvenečih imen, a odsotnost Simmonsa bo vsekakor boleč udarec. Avstralija se bo v skupinskem delu merila s Kanado, Senegalom in Litvo.

Oslabljeni bodo tudi Američani, ki bodo igrali brez Anthonyja Davisa. Slednji je bil ob Jamesu Hardnu prvi zvezdnik moštva. Davis se je po sezoni preselil k Los Angeles Lakersom in se prav tako želi povsem osredotočiti na prihajajočo klubsko sezono. Varovanci Gregga Popovicha bodo na mundialu na Kitajskem v skupini igrali z Japonsko, Turčijo in Češko. Njihova zasedba bo kljub številnim odpovedim zvezdnikov zelo močna.