Batum: To je nova generacija in nova ekipa

Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

Nicolas Batum, eden izmed najizkušenejših članov francoske košarkarske reprezentance, je prepričan, da je pred galskimi petelini svetla prihodnost.

To je nova generacija igralcev. Ekipa je v primerjavi s prejšnjimi leti povsem spremenjena, a polna nadarjenih igralcev. Trdo treniramo, da bi bili na začetku svetovnega prvenstva v dobri formi,” razmišlja 30-letni Batum, sicer član NBA ekipe Charlotte Hornets.

Francoze v naslednjih dneh čakata dve pripravljalni tekmi. Tekmeca sta Črna gora in Brazilija.

Odigrali bomo nekaj prijateljskih tekem z močnimi reprezentancami. Zanimivo bo videti, kako bomo izgledali na igrišču in če nam bo uspelo na tekmah prikazati tisto, kar smo delali na pripravah,” dodaja Batum.

Krilni košarkar je s Francijo osvojil že štiri medalje na največjih tekmovanjih. Batum je bil s Francijo pred petimi leti tretji na SP.

Francija bo na Kitajskem igrala v skupini z Nemčijo, Jordanijo in Dominikansko republiko.