Patrick Smith/Getty Images

Košarka

11.09.2019 | 17.51

Avstralci preko Češke do zgodovinskega polfinala

Avstralija se je kot zadnja reprezentanca uvrstila v polfinale SP v košarki na Kitajskem. Za uvrstitev med štiri najboljše so danes premagali Češko z 82:70.

Jock Landale

fiba.basketball

Avstralija, ki na tem SP še ne pozna poraza je v četrtfinalu opravila še s presenečenjem prvenstva Češko in jo premagala z 82:70 ter se tako uvrstila v polfinale, kjer se bodo pomerili s Španijo.

Prvi polčas je bil zelo izenačen. Čehi, ki so na tem prvenstvu med drugim premagali tudi Grčijo, Brazilijo in Turčijo so se v prvih 20-minutah dobro kosali z Avstralci in na odmor odšli z zaostankom 33:30.

Ključna je bila tretja četrtina, kjer so Avstralci pokazali svojo moč in si zmago priigrali v praktično samo 10. minutah. Kenguruji so to četrtino dobili s 30:18. Česar Čehi v zadnji četrtini niso več uspeli nadoknaditi in so se morali sprijazniti s prvim porazom na prvenstvu.

Junak tekme je bil Paty Mills, ki je za Avstralce dosegel 24 točk, pri Čehih je bil najbolj razpoložen Patrik Auda, ki je dosegel 21 točk.

Avstralijo v petek v polfinalu čaka obračun s Španijo, ki je prav tako z 12 točkami prednosti ugnala Poljsko.