Patrick Smith/Getty Images

Košarka

20.02.2020 | 20.59 > 21:14

Evropski prvaki pokleknili na Madžarskem

Slovenska košarkarska reprezentanca je na prvi kvalifikacijski tekmi za Eurobasket 2021 razočarala in izgubila proti Madžarski (77:75).

košarka, Slovenija

KZS/Twitter

Začetek obračuna je bil izenačen (6:6), nato pa je Slovenija zaigrala bolje in po trojki Nikolića ter zabijanju Murića povedla z 9:16. Gostitelji so hitro odgovorili in še do konca prvega dela tekme izenačili (16:16). Tudi druga četrtina je postregla s podobnim dogajanjem. Po izenačenem začetku je Slovenija povedla z dvomestno prednostjo (24:34), nato pa zapravila napad za +12 in vrnila Madžare med žive. Domača reprezentanca je do konca polčasa znižala zaostanek na 32:36).

V drugem polčasu so Madžari najprej poskrbeli za popoln preobrat (41:40) in s tem predramili varovance Rada Trifunovića. Slovenija je v nadaljevanju povedla za šest točk, a se gostitelji nikakor niso želeli predati. V zadnjo četrtino smo vstopili z izidom 49:54, Slovenija pa je nato znova zelo hitro zapravila prednost. Izenačen zadnji del je napovedal infarktno končnico. Pred zadnjo minuto so gostitelji vodili in nekako se je slutilo, da to ne bo večer aktualni evropski prvakov. Slovenija je sicer po prostih metih Klemna Prepeliča povedla s 74:75, nato pa so sledile neverjetne zadnje sekunde. Madžari so najprej po prostih metih Zoltana Perla povedli za točko, takoj zatem pa so si Slovenci privoščili ogromno napako. Blažiču je po podaji spodrsnilo in žoga je končala v avtu, s tem pa so Madžari dobili zaključno žogo in jo tudi izkoristili.

Pri gostiteljih je bil s 16 točkami najuspešnejši Rosco Allen, pri Sloveniji pa jih je 18 dosegel Jaka Blažič. Jordan Morgan je v dresu Slovenije debitiral s 16 točkami in devetimi skoki.

Kvalifikacije se nadaljujejo v nedeljo, ko se bo Slovenija v Kopru pomerila z Avstrijo.

Nad četrtkovim porazom je bil presenečen tudi nekdanji kapetan Slovenije Goran Dragić, ki se je hitro odzval z zapisom na Twitterju.