Kastrati iz Krke v Olimpijo

Slovenija DP 23. Jun 201712:57 > 13:02
Union Olimpija

Union Olimpija je letos nekoliko hitreje začele s sestavo ekipe, kot v preteklih sezonah. Potem ko je zvestobo Ljubljančanom obljubil Jan Špan, so zmaji v svoje vrste zvabili še Erjona Kastratija, ki je v zadnjih sezonah igral za novomeško Krko.

Union Olimpija nadaljuje s sestavo ekipe za sezono 2017/2018, ko se bodo zmaji pomerili v Fibini Ligi prvakov, Ligi ABA in slovenskem državnem prvenstvu. Nova okrepitev je krilni igralec Erjon Kastrati (198 cm, 1994), ki je v lanski sezoni nastopal za novomeško Krko. Podpisal je enoletno pogodbo.

Kastrati, ki ima slovensko in kosovsko državljanstvo, je v preteklosti že nosil dres Uniona Olimpije. V sezoni 2016/2017 je bivši reprezentant Slovenije v mlajših kategorijah in zdaj reprezentant Kosova v povprečju za Krko dosegal 9 točk in 4 skoke na tekmo v slovenski prvi ligi.

Kastrati je svojo športno pot začel v domači Prištini, kjer je igral vse do leta 2009. Kmalu se je preselil v mladinski pogon Uniona Olimpije. V sezoni 2011/2012 je kot posojeni igralec nastopal za Škofjo Loko, v drugem delu sezone pa je na nekaj tekmah nastopil tudi za člansko zasedbo zmajev. Od začetka sezone 2012/2013 pa vse do konca 2016/2017 je bil član novomeške Krke. V tem času je osvojil dva superpokala, trikrat je bil pokalni zmagovalec in dvakrat državni prvak. Kastrati je igral za reprezentanco Slovenije na prvenstvih U-20 v Talinu in na Kreti. Od poletja 2017 dalje je reprezentant Kosova.

Zelo vesel sem svojega povratka v Ljubljano. Naredil bom vse kar je v moji moči, da pomagam ekipi. Upam, da je pred nami uspešna sezona in, da dosežemo zastavljene cilje,” je po povratku v slovensko prestolnico dejal Kastrati, trener Gašper Okorn je dodal: “Kastrati je domač igralec, ki je v zadnjih letih nabral precej izkušenj. Poznamo njegove značilnosti in kvalitete, zato sem prepričan, da se lahko vklopi v naš sistem in pomaga ekipi, ki se sestavlja korak za korakom, kot smo si zadali.”

Erjon Kastrati je naslednji slovenski igralec, ki ga dodajamo k članski ekipi. Fanta, ki je bil želja trenerja Okorna, dobro poznamo, saj je v Ljubljani že nastopal. Če ne v našem dresu, pa v dresu konkurenta iz Novega mesta,” je dejal športni direktor aktualnih državnih in pokalnih prvakov Matevž Zupančič.