Olimpija gladko do superpokala

Slovenija DP 28. Sep 201720:58 > 21:04
KK Union Olimpija

Krka se je v superpokalu Petrolu Olimpiji dobro upirala 30 minut, ko je ljubljanska ekipa zadnjo četrtino odprla z delnim izidom 12:2, pa je bila tekma odločena. Olimpija je zmagala s 94:76.

Trener Olimpije Gašper Okorn je pred tekmo poudarjal, da superfinale v ničemer ne bo določil smernic, kako bo potekala domača sezona, saj obe ekipi čaka maraton, vsekakor pa so se potrdile besede strokovnjakov, da je Olimpija za letošnjo sezono z novim glavnim pokroviteljem sestavila precej boljšo ekipo kot novomeški tekmeci.

Pred bolj praznimi tribunami tivolske dvorane (superpokal tradicionalno poteka v dvorani, kjer igra novinec med prvoligaško druščino, to je v letošnjem primeru Ilirija) je kar pet Olimpijinih igralcev doseglo vsaj 10 točk, Talor Battle pa je bil z 19 točkami (iz igre 6/9, prosti meti 4/5) najučinkovitejši. Olimpijin met za tri točke je bil kar 48-odstoten (13/27). Pri Krki je največ točk, 22, dosegel Domen Bratož.

Po prvem polčasu je bilo 49:45, v drugem, predvsem na začetku zadnje, pa se je zmajem uspelo odlepiti in tekmo mirno odpeljati do konca.