Rogaška kljub mrku v zadnji četrtini ugnala Olimpijo

Slovenija DP 8. Feb 201822:17 > 22:23
Marko Hrastar

Na tekmi 17. kroga državnega prvenstva v košarki je Rogaška v ponovitvi lanskega finala s 75:71 ugnala Olimpijo. Za Ljubljančane je zaigral Erazem Lorbek.

Obe ekipi sta si že zagotovili nastop v Ligi za prvaka, kjer se bo za košarkarski naslov potegovalo osem najboljših ekip v Ligi Nova KBM.

Rogaška je vodila skozi celozno srečanje, najvišja prednost je bila kar 27 točk, kljub temu pa so zmaji na koncu tekme bili blizu preobratu.

Gostitelji so v zadnji četrtini kar tri minute ostali brez koša in ponudili Olimpiji priložnost, da se približa. Devin Oliver je imel na koncu celo napad za izenačenje, a storil napako dvojnega vodenja žoge, zaradi protestov pa prejel še tehnično napako in bil izključen. Varovancem Zorana Martića je nato zmanjkalo časa za preobrat.

Pri Rogaški je bil najučinkovitejši Rashum Jamel Davis, ki je tekmo končal s 24 točkami in sedmimi podajami, pri gostih pa je Oliver vpisal 19 točk. Erazem Lorbek je bil z 12 točkami tretji strelec Olimpije.