Šenčur in Sixt Primorska v finalu 17. pokala Špar

Slovenija DP 16. Feb 201822:26 > 22:37

Finalista 17. Pokala Spar sta postala moštva Šenčurja Gorenjske gradbene družbe in Sixt Primorske. Šenčur je v prvem polfinalu ugnal Krko, Sixt Primorska pa je bila na drugi polfinalni tekmi boljša od Petrola Olimpije. Finale bo na sporedu v nedeljo ob 16.30.

SIXT PRIMORSKA 74:70 PETROL OLIMPIJA (21:13, 20:18, 16:21, 17:18)
Mulalić 18, Joksimović 11, Vujasinović 10; Badžim 18, Hrovat in Oliver (11 skokov) po 12.

Petrol Olimpija, ki brani naslov v pokalnem tekmovanju v srečanje ni vstopila najbolje in se takoj od samega začetka znašla v zaostanku. V dvorani Tivoli zeleno-belim nikakor ni steklo, znova niso najbolje preklopili v svojih glavah iz ostalih košarkaških tekmovanj na tekmovanje v slovenskem prostoru. Nasproti jim je stala danes dobro razpoložene ekipa Sixt Primorske, ki je skozi celotno tekmo držala distanco od Ljubljančanov, ki so se v samem finišu tekme Primorcem sicer približali, a kaj več kot poraz s štirimi točkami jim ni uspel. Najboljša strelca tekme sta bila Mirko Mulalič in Roko Badžim z 18 točkami.

KRKA 82:89 ŠENČUR GGD (27:20, 18:17, 16:28, 21:24)
Cinac 21 (6 skokov), Dimec 18, Kovačević 11; Rebec 20, Murić 17 (12 skokov), Rizvić 15 (6 skokov, 6 asistenc).

Košarkarji Šenčurja Gorenjske gradbene družbe so prvi finalisti zaključnega turnirja Pokala Spar. V dvorani Tivoli so premagali Krko z 89:82 in se bodo v finalu v nedeljo ob 16.30 pomerili s Sixt Primorsko.

Za Gorenjce je to prva uvrstitev v finale pokalnega tekmovanja, Novomeščani pa so šele drugič v zadnjih sedmih sezonah ostali brez nastopa v finalu.

Šenčurjani so zasluženo prišli do zgodovinskega uspeha. Imeli so več razpoloženih igralcev, zadeli so kar štirinajst trojk, dobili drugi polčas za petnajst točk in hkrati so znali unovčiti izkušnje in dovolj širok nabor igralcev.

Kar pet igralcev Šenčurja Gorenjske gradbene družbe je imelo dvomestno število točk, med njimi pa ni bilo MVP lige Nova KBM Smiljana Pavića, ki v petnajstih minutah ni dosegel niti točke. Izstopala sta Jan Rebec z 20 točkami in šestimi trojkami ter Dino Murić, ki je ob 17 točkah ujel 12 odbitih žog.

Na drugi strani je imela Krka Dina Cinaca z 21 točkami in Žigo Dimca, ki jih je dosegel osemnajst, ni pa znala v drugem polčasu zaustaviti naleta Šenčurja, ki je bil bolj motiviran, predvsem pa veliko močnejši in višji pod obročema. Skok je dobil s 36:25.

V vodstvo se je prebil v 27. minuti (55:53) in ga zadržal vse do konca. Na začetku zadnje četrtine je po delnem izidu 7:0 prednost raztegnil na 74:66, tri minute pred koncem, ko je bila razlika dvomestna (82:71), pa je bil zmagovalec že znan.