Triglavanke končale prevlado Celjank

Slovenija DP 11. Mar 201820:43 > 20:44
rtvslo

Košarkarice Triglava so v finalu zaključnega turnirja pokala v Kranju presenetile 12-kratne pokalne zmagovalke, košarkarice Cinkarne Celja (72:68), in se veselijo osvojitve drugega pokalnega naslova v zgodovini.

Celjanke, ki so od leta 2005 le trikrat prepustile pokalno lovoriko tekmicam – 2011 Kranjski Gori ter 2014 in 2018 Triglavu, ostajajo pri dvanajstih pokalnih naslovih.

Triglavanke, ki so bile letos dvakrat blizu zmage proti Celjankam, so tretjič le slavile. Najbolj zaslužna za uspeh Triglavank je Rebeka Abramović, ki je v finalu dosegla 30 točk. Z odlično igro si je prislužila tudi naziv najboljše igralke zaključnega turnirja.

Varovanke nekdanjega košarkarja Ernesta Novaka so bile večji del tekme v prednosti, ob polčasu so imele točko prednosti, pred zadnjo četrtino pa so prednost še povišale (62:55).

V zadnjih desetih minutah igre so bolje zaigrale varovanke Damirja Grgića, ki so z delnim izidom 6:0 ujele nasprotnice (62:61). Strelski mrk Triglavank je po šestih minutah igre prekinila Abramovičeva, ki pa je bila le polovično uspešna s črte prostih metov (63:61). Sledila je izenačena igra, odločilno trojko, svojo četrto, pa je 20 sekund pred koncem zadela prav Abramovičeva (71:66).