Olimpija proti Krki do pete zaporedne zmage

Slovenija DP 17. Mar 201821:00 > 21:02
ABA, Union Olimpija, Ales Fevzer

Petrol Olimpija je v derbiju 3. kroga Lige Nova KBM za prvaka predvsem po zaslugi odličnega drugega polčasa s 77:70 odpravila Krko.

Petrol Olimpija ostaja neporažena tudi po tretjem krogu Lige Nova KBM, skupno pa je dosegla že peto zmago v nizu. Proti Krki so bili zmaji boljši nasprotnik skozi celotno srečanje in so na koncu zasluženo slavili zmago z rezultatom 77:70.

Najbolj učinkovit med domačim, ki so tokrat nastopili brez odsotnih Gregorja Hrovata in Devina Oliverja, je bil Jordan Morgan s 16 točkami, Roko Badžim jih je dodal 14.

Težka, čvrsta in na trenutke groba tekma. Glede na to, da smo imeli težave s poškodbami na položaju branilca in imeli prepolovljeno zunanjo linijo, je pohvalno, da smo celotno srečanje vodili in kontrolirali rezultat. Na koncu smo popolnoma zasluženo zmagali,” je bil po koncu obračuna v Stožicah zadovoljen trener Ljubljančanov Zoran Martić.

Rogaška je bila od Tajfuna boljša s 84:75, Primorska je v Domžalah slavila s 74:68, Šenčur pa je z 61.57 odpravil Ilirijo.