Krka po velikem preobratu do finala z Olimpijo

Slovenija DP 14. Maj 201820:35 > 20:39
ABA/Ivica Veselinov

Košarkarji Krke so po neverjetni vrnitvi v končnici tekme v Kopru dobili odločilno tekmo polfinala Lige Nova KBM. Sixt Primorska je bila na pragu velikega uspeha, na koncu pa ostala brez finala (72:74).

Koprčani so lovili svojo prvo uvrstitev v finale državnega prvenstva. Novomeščani bodo tako znova izzvali Olimpijo, lovili pa bodo svoj osmi naslov.

Prvi polčas je bil zelo izenačen, na odmor pa so z minimalno prednostjo po trojki Tadeja Fermeta odšli gostitelji (42:41).  Korpčani so v tretji četrtini povedli s +5 in na krilih Marjana Čakaruna igrali odlično. Omenjeni košarkar je po treh četrtinah imel na svojem računu kar 32 točk. Do konca je dodal še tri in tekmo končal z indeksom 35.

Gostitelji so v zadnjo četrtino vstopili z vodsvtom 63:53, Dolenjci pa so zadnji del začeli odlično, a so se Primorci hitro prebudili. Pet minut pred koncem so vodili s 67:57 in delovalo je, da bodo tekmo dobili. Nato pa so košarkarji Krke zaigrali v višji prestavo in začeli topiti prednost domačih ter na koncu z delnim izidom 11:0 celo prevzeli vodstvo. V napeti končnici so imeli mirnejše živce gostje, ki so se razveselili velike zmage.

Petrol Olimpija si je finalno vstopnico zagotovila z dvema zmagama proti Rogaški. Finale se začenja v soboto.