Martić: Znova želimo napolniti Stožice

Slovenija DP 11. Avg 201810:36 > 10:40
Petrol Olimpija

Košarkarji Petrol Olimpije se intenzivno pripravljajo na prihajajočo sezono. Po uvodnem dnevu, ki so ga Zmaji preživeli v Areni Stožice, se je dogajanje v minulih dneh preselilo tudi v okolico dvorane, kjer so košarkarji spoznavali lepote Stožic in bližje okolice.

Po uvodnih dneh treningov je podoba ekipe zagotovo bolj jasna, kot pred začetkom pripravljalnega obdobja. Na nek način se še vedno uvajamo in ocenjujemo začetno stanje ekipe. Fantje so motivirani, delajo zelo zavzeto,” je po uvodu v priprave povedal glavni trener ekipe Zoran Martić, hkrati pa dodal: “Tako zaradi vročine, kot odmora preko poletja, so noge ta trenutek kar precej težke, a do začetka sezone je še dolgo časa, tako da bodo tudi te težave kmalu preteklost.”

Treningom se bo v prihodnjem tednu pridružil tudi Luka Šamanić, ki je po reprezentančni akciji dobil teden dni odmora s strani kluba. Vsi ostali košarkarji so prisotni na treningih, težav s poškodbami ni.

Imamo mlado ekipo, vsi košarkarji so ambiciozni in željni dokazovanja, zato je borbenost na treningih na zelo visoki ravni. Vsi se zavedajo, da obstaja velika konkurenca na vseh igralnih položajih. Moštvo pretežno sestavljajo mladi igralci, tako da če pogledamo celotno sliko, nam manjka izkušenj, zato se včasih pojavi tudi kakšna napaka,” pove Martić: “A želja po napredku je zelo velika v vsakem izmed njih, tako da tega jim seveda ne morem očitati. Vemo, da imamo mlade, neizkušene igralce. Vemo tudi, da imamo na seznamu igralcev kar nekaj košarkarjev z izkušnjami iz evropskih tekmovanj, ki so v končni fazi minulo sezono tudi osvojili naslov državnega prvaka. Ta mešanica izkušenj in mladosti je zagotovo zelo atraktivna za vse, tako za nas, ki smo s košarko povezani vsak dan znova, kot tudi za navijače, ki hodijo podpirat te fante iz tekme v tekmo.”

Moštvo bo v Ljubljani ostalo devet dni, nato pa se bo ekipa preselila na Roglo, kjer bodo opravili pripravljalni tabor. Med 15. in 25. avgustom bodo Zmaji tako iz vroče Ljubljane odpotovali na rob Pohorja, kjer jih bo čakala vremenska osvežitev.

V uvodnih dneh bomo napravili podlago za najbolj intenziven del treningov. Želimo se izogniti morebitnim manjšim poškodbam. Na Rogli nas zagotovo čaka prijetnejše, hladnejše vreme, temperatura zraka v Ljubljani je namreč v tem tednu kar visoka,” na razmere, s katerimi se trenutno soočajo vsi v slovenski prestolnici, opozori Marić, v isti sapi pa doda: “Na obrobju Pohorja bomo veliko časa preživeli tudi na zunanjih igriščih in v lepotah narave, ki jih ponuja Rogla, zato bo ta osvežitev kar dobrodošla.”

Zaenkrat tribune Arene Stožice še samevajo. Edini zvoki v dvorani so povezani s tapkanjem žoge ob parket in škripanjem športnih copatov. A že pogled na tribune vsem igralcem da dodaten zagon pri delu, saj se vsi zavedajo, da z uspehi v tekmovanjih pride tudi večja podpora navijačev. Martić o tem pove: “Polne tribune Arene Stožice so nekaj, o čemer sanjamo vsi. Olimpija je imela polno dvorano nazadnje v tisti legendarni evroligaški sezoni, zdaj pa želimo vsi, strokovni štab, igralci in uprava kluba, dvorano znova napolniti. Z borbeno igro, dobrim odnosom na parketu in izven njega, lahko to skoraj zagotovo dosežemo.”