Vujačić naslednje 4 sezone pri Olimpiji

Slovenija DP 23. Avg 201818:55 > 18:57
KK Rogaška

Talentirani mladi košarkar Petar Vujačić je okrepil vrste Petrol Olimpije.

Vodilni pri Olimpiji so, po odličnih partijah, ki jih je Vujačić prikazal na ne dolgo nazaj zaključenem Evropskem prvenstvu v košarki do 18 let, začeli pogovore z 18-letnim košarkarjem.

Polbrat dvakratnega prvaka NBA lige Saše Vujačića je podpisal 4-letno pogodbo z Olimpijo.

196 cm visoki Vujačić je pred tem igral za Rogaško in nastopal v Ligi Nova KBM in Drugi Ligi ABA

Novi najmlajši član Zmajev je poleti navdušil v Skopju, ki je na Evropskem prvenstvu U18 na tekmo vknjižil 14.4 točke ob 40-odstotnem metu za tri točke, 3.6 skoka, 1.8 podaje ter 1.6 pridobljene žoge in bil tako s povprečnim indeksom 12.6 najuspešnejši posameznik slovenskega moštva.

Treniral bo tudi z ekipo U19. Trener ekipe mladih je Žiga Mravljak, ki je vesel pomembne okrepitve, ki bo gotovo prispevala k uspehu mlajših selekcij in tudi članske ekipe.

Veliko časa bo Vujačić preživel tudi na treningih ekipe Petrol Olimpija U19, saj s svojo starostjo še vedno spada med mlajše košarkarje. Mlado moštvo, ki ga bo v novi sezoni vodil Žiga Mravljak, je tako v Vujačiću dobilo pomembno okrepitev, ki bo v prihodnjih sezonah zagotovo velik del uspeha mlajših ekip in članske ekipe.

Zelo sem vesel, da sem postal član Petrol Olimpije. Ob tej priložnosti bi se rad zahvalil Rogaški in vodstvu kluba za ponujeno priložnost v zadnjih sezonah. Komaj čakam, da se sezona začne, in da prvič oblečem dres Zmajev,” je povedal Vujačić.