Christian Petersen, Getty Images Sport

Košarka

04.12.2018 | 22.42 > 22:46

Olimpija dobila ljubljanski obračun z Ilirijo

Košarkarji Petrol Olimpije so na uvodni tekmi 8. kroga državnega prvenstva s 104:74 premagali zadnjeuvrščeno Ilirijo.

Petrol Olimpija

KK Petrol Olimpija

Sedemnajstkratni državni prvaki so tako prišli do šeste zmage v domačem prvenstvu in tretje zaporedne. Z njo ostajajo na vrhu razpredelnice, medtem ko Ilirija ostaja prikovana na dno, saj je po slabih dveh mesecih še vedno brez zmage.

Olimpija je že ob polčasu vodila za več kot 20 točk, v zadnjo četrtino pa vstopila s +31.

Pri Iliriji je trener Saša Dončić priložnost ponudil vsem igralcem, najbolj pa je bil s 13 točkami in sedmimi skoki razpoložen Haris Čučović. Pri Olimpiji je tekmo z 20 točkami končal Luka Šamanić.